Освіта і наука — Спілка споживчих товариств Кіровоградської області

Освіта і наука

КІРОВОГРАДСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ І ПРАВА ІМЕНІ М.П. САЯ

У центрі Кіровограда, на вулиці В’ячеслава Чорновола, розміщений один із найстаріших навчальних закладів Кіровоградщини – Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права імені М.П. Сая.

Історія кооперативної освіти регіону бере свій початок у 1921 році, коли на базі соціально-економічної школи в м. Єлисаветграді (нині Кіровоград) був заснований технікум. А вже 3 квітня 1957 року був відкритий Кіровоградський кооперативний технікум, який власне, і займався підготовкою кадрів для системи. Беручи до уваги заслуги М.П. Сая, відомого працівника споживчої кооперації, який пройшов шлях від інструктура райспоживспілки до голови правління Укоопспілки, у 1964 році було вирішено присвоїти його ім’я навчальному закладу.

У 2003 році технікум був реорганізований у Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім. М.П. Сая, ліцензійований та акредитований на право проведення освітньої діяльності, пов’язаної з наданням вищої освіти на денній та заочній формі навчання. Сьогодні Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права імені М.П.Сая – це сучасний вищий навчальний заклад ІІ рівня акредитації, який здійснює фахову підготовку молодших спеціалістів.

Висококваліфікований педагогічний колектив коледжу забезпечує якісну підготовку фахівців за спеціальностями: правознавство, бухгалтерський облік, фінанси і кредит, розробка програмного забезпечення, товарознавство та комерційна діяльність, ресторанне обслуговування, маркетингова діяльність, товарознавство в митній справі.

На базі коледжу діє представництво Полтавського університету споживчої кооперації України, в якому випускники можуть продовжити освіту для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» за інтегрованими навчальними планами. Для успішного навчання у коледжі створено сучасну матеріально-технічну базу: навчальний корпус, 26 спеціалізованих навчальних кабінетів, 5 комп’ютерних лабораторій, бібліотеку, навчальні магазини, спортивний і актовий зали, медичний пункт та гуртожиток на 200 місць.

З метою розвитку творчої ініціативи, здібностей та талантів студентської молоді в коледжі працює факультет гуманітарно-естетичного виховання. Факультет включає в себе: хореографічну студію «Імпульс», вокальний ансамбль «Вікторія», поетичну студію «Ренесанс», студію звукозапису «Аура».

Також коледж має багаті спортивні традиції. З 2001 року діє спортивний клуб «САЯ», у якому підвищують свою майстерність талановиті спортсмени. Клуб має відділення: боксу, легкої атлетики, настільного тенісу та волейболу.

За роки діяльності навчальний заклад підготував понад 26 тисяч фахівців різних спеціальностей для системи споживчої кооперації та підприємств, організацій інших форм власності.

Scroll To Top